Święto Chrztu Pańskiego


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/01/wielka-sobota-191506.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Wielka Sobota 191506
  1. Święto Chrztu Pańskiego przypomina nam własny chrzest i początek drogi życia wiary i dziecka Bożego. Pozostając wierni temu sakramentowi dajemy świadectwo bycia chrześcijaninem i uczniem Chrystusa.
  2. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  3. W piątek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.
  4. Od soboty rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 stycznia w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II o godz. 15.00.
  5. We wtorek w Krakowie, a w środę w Żywcu pożegnaliśmy śp. księdza Antoniego Okrzesika, długoletniego rektora naszego kościoła. To ostatnie pożegnanie było wyrazem naszej wdzięczności za jego życie i kapłaństwo, za jego służbę w kościele św. Wojciecha przez 38 lat. Każdemu, kto włączył się w te uroczystości przez modlitwę i obecność, słowa pamięci, czy dobre słowo z całego serca dziękuję. Pamiętajmy o księdzu Antonim w naszych modlitwach, aby orędował za nami. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie?