Święto Ofiarowania Pańskiego


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/02/30_swieca_gromdb_cn1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
30 Swieca Gromdb Cn1
  1. Dziś przypada święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone również jako Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry i Bracia zakonni oraz wszyscy, którzy ślubują życie radami ewangelicznymi, oddając się całkowicie Chrystusowi, wskazują, że celem naszego życia jest sam Bóg i tylko w Nim, z Nim i dla Niego możemy odnaleźć spełnienie wszystkich naszych pragnień i tęsknot. Dziękujemy za to świadectwo życia i radykalizmu ewangelicznego i modlimy się, by domy zakonne tętniły życiem nowych powołań. „Bóg zapłać” również za ofiary złożone dziś na Mszy świętej, które zostaną przekazane zakonom kontemplacyjnym.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w czwartek świętych męczenników japońskich Pawła Miki i Towarzyszy.
  3. W czwartek ? pierwszy miesiąca, Msza święta o godz. 21.37 odprawiona będzie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jest również pierwszy piątek, zachęcamy do spowiedzi i ofiarowania Komunii świętej wynagradzającej.
  4. Rozpoczęły się Msze święte gregoriańskie o wieczne zbawienie dla duszy śp. ks. Antoniego Okrzesika, długoletniego rektora naszego kościoła, który odszedł do Pana 4 stycznia tego roku. Msza święta w intencji księdza Antoniego jest codziennie w tygodniu przez cały miesiąc o godz. 15.15, zaś w niedziele o godz. 12.15. Zachęcamy do uczestnictwa i ofiarowania Komunii świętej w tej intencji.
  5. Zapraszamy na codzienne Msze święte o godz. 15.15 i 21.37, a także na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 w czasie której modlimy się o odnowę moralną naszego miasta. Przypominamy również o działającej poradni Szpitala Domowego, która nieodpłatnie pomaga osobom, zwłaszcza młodzieży, w dziedzinie seksualności. Szczegóły są na ulotkach z tyłu kościoła.
  6. Zachęcamy też do Maratonu Modlitewnego w intencji Ojczyzny i Kościoła słowami litanii do św. Jana Pawła II, teksty są na ławkach w czasie wieczornej adoracji. W pierwszą niedzielę miesiąca tę modlitwę odmawiamy wspólnie przed Mszą wieczorną.
  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a dla solenizantów nadchodzącego tygodnia opieki świętych patronów.