„Ukryte sacrum” – audycja Radia Kraków


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/06/RK_logo.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
RK Logo

Kościół św. Wojciecha stał się tematem audycji w Radio Kraków z cyklu „Ukryte Sacrum”, w której do mniej znanych, często ukrytych przed okiem przechodniów krakowskich kościołów i klasztorów zapraszają znany krakowski organista Marek Stefański i red. Justyna Nowicka, podążając tropem najciekawszych krakowskich instrumentów organowych.

Ideą cyklu jest nie tylko prezentacja organów. Muzyka organowa stanowi jedynie tło i formę muzycznej ilustracji do krótkiego, lecz barwnego oprowadzenia słuchaczy po zakamarkach owych pięknych, urokliwych i często nieco zapomnianych i omijanych w turystycznych wędrówkach miejsc. Wszystkie je łączy lokalizacja w centrum Krakowa oraz historia, bogata w wydarzenia i nagromadzenie dzieł sztuki na przestrzeni wieków.

_________________

Audycja do posłuchania tutaj.