Uroczystość Bożego Ciała – zaproszenie Księdza Arcybiskupa Metropolity


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/05/boże-ciało.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Boże Ciało

Drodzy Bracia i Siostry, pragnę zwrócić się do Was z zaproszeniem do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała, która odbędzie się 31 maja br.

Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę i prosić Zbawiciela o Jego błogosławieństwo.

Procesja rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną na dziedzińcu przed Kate- drą Wawelską, po czym drogą królewską przejdzie na Krakowski Rynek, zatrzymując się przy kolejnych czterech ołtarzach, zbudowanych obok kościołów: św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy Bazylice Mariackiej. Po zakończeniu procesji, przed Bazyliką Mariacką, zostanie odprawiona Msza św., zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli w Niej uczestniczyć na wzgórzu wawelskim.

Jezus, którego czcimy w Najświętszym Sakramencie, idzie ze swoim ludem przez wszystkie wieki jego historii. Umacnia wiarę, daje nadzieję, odnawia miłość. W tegorocznej procesji będziemy Mu gorąco dziękować za dar niepodległości, którą nasz naród odzyskał przed stu laty, za macierzyńską obecność Maryi w naszej historii, za św. Jana Pawła II w 40-lecie Jego wyboru na stolicę Piotrową, za bł. Hannę Chrzanowską i innych Świętych i Błogosławionych. Idąc za Jezusem i jednocząc się z Nim, sami odnajdujemy drogę do świętości, która jest naszym powołaniem.

Proszę, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły reprezentacje wszystkich krakowskich parafii wraz ze swoimi Księżmi Proboszczami i Rektorami kościołów, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa, stowarzyszenia, wspólnoty, wojsko, ludzie nauki i kultury, władze miejskie i samorządowe, szkoły katolickie, młodzież.

Zapraszając wszystkich do udziału w procesji Bożego Ciała, z serca Wam błogosławię.

abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski

_______________________________________

W kościele św. Wojciecha Msze święte będą odprawione o godz. 12.15 i 21.37.