Uroczystość Najświętszej Trójcy


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/06/koniczyna.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Koniczyna
  1. Dziś w uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jutro wspominamy św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  2. Dziś wieczorem, po Mszy świętej o godz. 21.37 rozpoczyna się w naszym kościele trzydniowe nabożeństwo, przygotowujące do Bożego Ciała. Do środy do godz. 15.00, także w nocy, będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, podejmowana przez sekretariat Nowej Ewangelizacji i wspólnoty modlitewne w intencji odnowy moralnej Krakowa. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w tych dniach w naszym kościele. Msze święte o godz. 15.15 i 21.37 jutro i we wtorek pozostają bez zmian. Nie będzie natomiast wieczornej adoracji o godz. 20.00 i Mszy świętej o 21.37 w środę, ponieważ w tym samym czasie będzie trwało uwielbienie i modlitewne czuwanie na Rynku.
  3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich na centralną procesję eucharystyczną, która wyruszy z Wawelu po Mszy świętej o godz. 9.00 i zakończy na Rynku przed Bazyliką Mariacką około godz. 12.00. Na zakończenie procesji będzie również Msza święta. Z tej racji w naszym kościele Msze święte będą o godz. 12.15 i 21.37, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 10.30.
  4. W oktawie Bożego Ciała szczególnie gorąco zachęcamy do wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się w naszym kościele codziennie o godz. 20.00. Niech ta modlitwa uwielbienia umocni naszą miłość do Chrystusa Eucharystycznego i pomoże wyprosić odnowę moralną naszego miasta. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy nawiedzają Najświętszy Sakrament w naszym kościele i trwają na modlitwie.
  5. W czerwcu modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 15.15, a w niedzielę i w święto Bożego Ciała na zakończenie wieczornej adoracji.
  6. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Zachęcamy do dobrego przeżycia nadchodzącego tygodnia, zwłaszcza do wzięcia udziału w eucharystycznych procesjach, wyrażających naszą miłość do Pana Jezusa.