UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2019/12/maria.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Maria
  1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej można otrzymać Cudowny Medalik Maryi Niepokalanej.
  2. Kościół w Polsce przeżywa dziś XX Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Zachęcamy do modlitwy za katolików, mieszkających na tamtych terenach.
  3. W naszym kościele Mszę świętą ?Roratnią?, ku czci Matki Bożej odprawiamy w tygodniu o godz. 15.15. Msza święta o godz. 21.37 z krótkim adwentowym słowem jest odprawiana z formularza adwentowego. Zachęcamy również do modlitewnego adwentowego czuwania o odnowę moralną naszego miasta podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.
  4. Już dziś zapraszamy na Adwentowe RekolekcjePrzedświąteczne Dni Skupienia jako duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. W dniach 16, 17 i 18 grudnia wieczorna adoracja o godz. 20.00 i Msza święta o godz. 21.37 będzie okazją do zatrzymania się w przedświątecznym zabieganiu na rozważaniu Słowa Bożego i osobistej modlitwie. Będzie również możliwość spowiedzi.
  5. W tym tygodniu przypada w piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w sobotę ? św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  6. W piątek o godz. 18.30 siostry Jadwiżanki zapraszają do kościoła św. Marka na comiesięczną modlitwę ku czci Błogosławionego Michała Giedroycia.
  7. Świece Caritas na wigilijny stół można otrzymać w Bazylice Mariackiej wspierając przy tej okazji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask, a wszystkim ? błogosławieństwa Bożego na czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.