Uroczystość Najświętszej Trójcy


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/05/trinitas.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Trinitas
  1. W dzisiejszą niedzielę kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. W środę na krakowskim Rynku w godz. 20.00 do 22.00 odbędzie się modlitewne spotkanie w intencji odnowy moralnej rodzin i radosne ewangelizacyjne uwielbienie. Z tej racji nie będzie w środę wieczornej adoracji w naszym kościele i Mszy świętej o 21.37, natomiast zachęcamy do włączenia się we wspólnotę modlitwy na Rynku.
  3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich na centralną procesję eucharystyczną, która wyruszy z Wawelu po Mszy świętej o godz. 9.00 i zakończy na Rynku przed Bazyliką Mariacką około godz. 12.00. Na zakończenie procesji będzie również Msza święta. Z tej racji w naszym kościele Msze święte będą o godz. 12.15 i 21.37, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 10.30.
  4. W oktawie Bożego Ciała szczególnie gorąco zachęcamy do wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się w naszym kościele codziennie o godz. 20.00. Niech ta modlitwa uwielbienia umocni naszą miłość do Chrystusa Eucharystycznego i pomoże wyprosić odnowę moralną naszego miasta. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy nawiedzają Najświętszy Sakrament w naszym kościele i trwają na modlitwie.
  5. W piątek rozpoczyna się miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Przez cały miesiąc będziemy modlić się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 15.15 a w niedzielę na zakończenie wieczornej adoracji.
  6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Jest to modlitwa o pokój i zbawienie dusz, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie. O godz. 20.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, o 20.30 Różaniec i medytacja nad tajemnicami różańcowymi, a o 21.37 Msza święta. Szczegóły na ulotkach. Serdecznie zachęcamy do tej modlitwy.
  7. Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski informuje o toczącym się procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego biskupa Jana Pietraszki. Był kapelanem Księcia Metropolity Adama Sapiehy, wychowawcą w Seminarium Duchownym, długoletnim proboszczem Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny. Jako krakowski biskup okazał się niezłomnym głosicielem Ewangelii, także w czasach okupacji i komunistycznego reżimu. Dziś modlimy się o pomyślny przebieg procesu kanonizacyjnego i o nadzwyczajną łaskę, przez którą sam Bóg upewni w nas przekonanie o świętości krakowskiego biskupa.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej świątyni, Bóg zapłać również panu Adamowi z Rynku za ofiarowanie kwiatów do naszego kościoła.