Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2017/10/Wypominik.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Wypominki

Msze święte w Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada, godz. 10.30, 12.15, 21.37

Różaniec za zmarłych wypominanych – 2 listopada, godz. 15.15

Msza święta za zmarłych wypominanych – 2 listopada, godz. 16.00

Zachęcamy do złożenia tzw. wypominków ? imion naszych bliskich zmarłych, za których chcemy w Dniu Zadusznym się modlić. Zachęcamy do takiej formy modlitwy zwłaszcza tych, którzy nie będą mogli udać się na groby swoich bliskich.

Wypominki przyjmujemy w zakrystii.

W dniach od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpust za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową tradycję. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ? ratuje dusze z czyśćca.

Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, a także od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy przy tym, będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię Świętą, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolną modlitwę w intencjach Ojca świętego oraz wykluczyć wszelkie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.