WOJCIECHOWY SPŁYW KAJAKOWY, 9 ? 15 LIPCA 2021


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2021/03/PlakatSplywu_A-wociech2-1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
PlakatSplywu A Wociech2

Rektorat Świętego Wojciecha zaprasza w wakacje na wspólny spływ kajakowy Krutynią na Mazurach. Krutynia ? osławiona, wijąca się leniwie rzeka wśród uroczych lasów, które w harmonii z promieniami słońca rzucają na jej taflę niepowtarzalne i przeurocze pejzaże światła i cienia. Uroku dodają mijane stare drewniane chaty ze zdobionymi gankami i okiennicami. Liczne brzegi, gdzie można zacumować kajak i odpocząć, słuchając szmeru listków i śpiewu ptaków, napełniają serca bogatym przeżyciem. Dla wielu najpiękniejsza rzeka na spływ kajakowy w Polsce, a nawet w Europie.

Organizacja spływu kajakowego jest próbą podjęcia kontynuacji myśli, która się zrodziła w 2020 roku w Duszpasterstwach Akademickich Krakowa, by również ulubioną formą wypoczynku Karola Wojtyły uczcić 100-lecie jego urodzin. Plan się nie powiódł z powodu ogłoszenia pandemii. Propozycja Rektoratu Świętego Wojciecha na Rynku jest próbą zorganizowania tego wydarzenia w sposób bardziej symboliczny.

Garść informacji o wydarzeniu:

Termin 9-15 lipca 2021, dojazd wspólnie pociągiem IC z Krakowa do Olsztyna i Regio z Olsztyna do Spychowa. W Spychowie stacjonarne pole namiotowe lub możliwość noclegu w szkole, skąd każdego dnia bylibyśmy zabierani autokarem na kolejny odcinek spływu i dowożeni na miejsce noclegu. Szkołę i pole namiotowe dzieli 200 metrów odległości. To sprawia, że możemy być razem. Wspólnie chcemy przeżywać Eucharystię, posiłki, rekreację. Na każdy dzień przewidziano ok. 12-15 km płynięcia kajakiem. Jeden dzień byłby zaplanowany także na inne formy wypoczynku (rower, piłka, książka, gry planszowe, spacery ? według uznania). Powrót do Krakowa, podobnie jak przyjazd, pociągiem (wynajęty wagon IC).

Zapisy rozpoczną się 12 kwietnia 2021 i potrwają do 12 maja 2021 lub wyczerpania miejsc. Przewidujemy ich 101. To symboliczna liczba dla uczczenia 101. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zapisy będą w zakrystii kościoła Świętego Wojciecha na Rynku lub pod numerem telefonu 515 785 927, od poniedziałku do piątku w godzinach 14.30-15.00 lub 19.30-20.00. Koszt całości to 550 złotych (w cenie: ubezpieczenie, dojazd, pole namiotowe, szkoła, wyżywienie, wypożyczenie kajaków, obecność podczas spływu ratowników wodnych, opłaty za śmieci, opłaty organizacyjne, itp.)

Zaliczka bezzwrotna przy zapisach to 150 złotych (oczywiście ? gdyby spływ w ogóle się nie odbył, to zaliczka będzie zwrócona).

Więcej informacji z biegiem czasu będzie umieszczanych na stronie internetowej Św. Wojciecha: www.wojciechnarynku.pl i tej poświęconej niedoszłemu w zaplanowanej formie wydarzeniu: www.splyw100lecia.pl, oraz na Facebooku .

Zapraszamy do wspólnej przygody osoby, które ukończyły 18 lat. Dopuszczamy udział osób poniżej 18 lat pod opieką rodzica/rodziców.  Ufamy, że choć w mniejszym zakresie, przeżyjemy piękną przygodę i radość odpoczynku we Wspólnocie w aurze, którą oddychał pełną piersią Karol Wojtyła. A i święty Wojciech ? ufamy ? pomoże w organizacji, skoro sam ewangelizując pływał po naszych ziemiach (stąd nie bez powodu jest przedstawiany w ikonografii z wiosłem). 

Ks. Dariusz Talik,

rektor ?wojciechowy? wraz z organizatorami.