Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/10/jnjj.jpg-1000x509-1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Jnjj.jpg 1000×509 (1)
  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Wyrażamy naszą radosną wiarę w obcowanie świętych, którzy są zbawieni i przebywają w niebie. Oni są dzisiaj naszymi orędownikami i wstawiają się za nami u Boga. W naszym kościele Msze święte jak w niedzielę, czyli o godz. 10.30, 12.15 i wieczorem o godz. 21.37 poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00, na której będziemy się również modlić o powołania kapłańskie z racji pierwszego czwartku miesiąca.
  2. Jutro Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Naszą pamięcią obejmujemy tych zmarłych spośród nas, którzy potrzebują także naszej modlitwy, by całkowicie zjednoczyć się z Bogiem w niebie. Jutro o godz. 15.15 będzie w naszym kościele różaniec z wypominkami, a następnie o 16.00 Msza święta za zmarłych. Wieczorem, jak każdego dnia adoracja od godz. 20.00 z możliwością spowiedzi i Msza święta o 21.37 ? również ofiarowana za wszystkich wiernych zmarłych. Jest to również pierwszy piątek miesiąca.
  3. W Bazylice Mariackiej dziś i jutro po Mszy świętej o godz. 18.30 procesja za zmarłych, w sobotę zaś o godz. godz. 10.30 wypominki za Żołnierzy Wyklętych, a po nich Msza święta, którą odprawi Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski.
  4. W dniach od 1-8 listopada Kościół daje przywilej zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych. Każdy, kto przyjmie w stanie łaski uświęcającej Komunię świętą, odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca świętego oraz nawiedzi cmentarz modląc się za zmarłych, będzie mógł przez ten duchowy dar uprosić darowanie dla nich kar za grzechy i wybawić ich duszę z czyśćca. Skorzystajmy z tego przywileju i w ten sposób wyraźmy naszą miłość do tych, którzy odeszli już z tego świata.