XXX niedziela zwykła (Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego)


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2018/10/Krakow-Wojciecha-rekonstrukcja-z-XIVw.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Krakow Wojciecha Rekonstrukcja Z XIVw
  1. Dziś Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego ? dzień, kiedy dziękujemy Bogu za tę świątynię, w której możemy gromadzić się na wspólnej modlitwie i która jest Bożym Domem. Modlimy się za tych, którzy tę świątynię postawili i zadbali o jej piękno. Zawsze pamiętajmy też o szacunku dla miejsc świętych, za które wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.
  2. Dziś również X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem wiodącym tegorocznego Dnia Solidarności jest aktualna sytuacja chrześcijan w Pakistanie.
  3. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze święte jak w niedzielę, czyli o godz. 10.30, 12.15 i 21.37. Odwiedzając w czwartek groby naszych bliskich na różnych cmentarzach pamiętajmy nade wszystko o udziale we Mszy świętej.
  4. W piątek Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu o godz. 15.15 będzie w naszym kościele różaniec z wypominkami, a następnie o 16.00 Msza święta za zmarłych.
  5. Zachęcamy do złożenia tzw. wypominków ? imion naszych bliskich zmarłych, za których chcemy w Dniu Zadusznym się modlić. Wypominki można oddać w zakrystii. Kartki do wypisania imion zmarłych są przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do takiej formy modlitwy zwłaszcza tych, którzy nie będą mogli udać się na groby swoich bliskich.
  6. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpust za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową tradycję. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ? ratuje dusze z czyśćca. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, a także od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy przy tym, będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię Świętą, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolną modlitwę w intencjach Ojca świętego oraz wykluczyć wszelkie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcamy również do spowiedzi ? jest tydzień pierwszopiątkowy ? i do ofiarowania Komunii świętej za zmarłych.
  7. Zapraszamy na ostatnie dni nabożeństw różańcowych. Do środy adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 rozpoczniemy wspólnym różańcem. Po adoracji Msza święta o godz. 21.37. Zapraszamy wszystkich chętnych na tę modlitwę podejmowaną w intencji odnowy moralnej naszego Miasta.
  8. Dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę i za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia przeżywanego w zadumie nad tajemnicą wieczności.