Zesłanie Ducha Świętego


Warning: getimagesize(/wojciech/wp-content/uploadshttps://wojciechnarynku.pl/wp-content/uploads/2020/05/Duch.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /wojciech/wp-content/themes/total-3.6.0/framework/classes/image-resize.php on line 103
Duch
  1. Dzisiejszą uroczystością kończy się okres wielkanocny. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. Zgodnie z przykazaniem kościelnym w okresie wielkanocnym każdy katolik winien przyjąć Komunię Świętą; czas na to wyznaczony w naszej archidiecezji kończy się w przyszłą niedzielę.
  2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o 15.15 i 21.37.
  3. We środę przypada wspomnienie świętych męczenników z Ugandy. W czwartek ? pierwszy czwartek miesiąca i święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msza święta o godz. 21.37 będzie odprawiona w intencji powołań kapłańskich i za kapłanów. Jest to również tydzień pierwszopiątkowy, dlatego zachęcamy do spowiedzi.
  4. Jutro rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony czci Serca Jezusowego. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać po Mszy świętej o godz. 15.15, a w niedzielę na zakończenie wieczornej adoracji.
  5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy również Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Jest to modlitwa o pokój i zbawienie dusz, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie. O godz. 20.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, o 20.30 różaniec i medytacja nad tajemnicami różańcowymi, a o 21.37 Msza święta. Serdecznie zachęcamy do tej modlitwy przez kolejnych pięć miesięcy.
  6. Od wczoraj rząd zniósł ograniczenia co do ilości uczestników w kościołach, pozostaje jednak obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości dla przebywających w świątyni. Od dzisiejszej niedzieli ksiądz arcybiskup odwołuje też ogólną dyspensę od obowiązku udziału w Mszy świętej niedzielnej i świątecznej, jednocześnie udzielając dyspensy dla osób w wieku powyżej 65 lat, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Mimo polepszania się sytuacji zachowujmy wciąż dalece idącą ostrożność i rozwagę, będąc odpowiedzialni za siebie we wzajemnych kontaktach.
  7. Dziękuję za pomoc w utrzymaniu naszego kościoła zwłaszcza w czasie, gdy nie była zbierana ofiara na tacę. Bóg zapłać za ofiary składane wówczas do skarbonek, a wszystkich ofiarodawców zapewniam o pamięci w modlitwie.