24 godziny dla Pana

24h

Drodzy Archidiecezjanie! W piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, wraz z całym Kościołem Powszechnym, Kościół Krakowski uczestniczyć będzie w wydarzeniu ?24 godziny dla Pana?, czyli całodobowej adoracji Boga bogatego w miłosierdzie połączonej z możliwością przystąpienia do spowiedzi świętej. Do przeżywania tego wydarzenia trzy lata temu w Bulli Misericordiae vultus zachęcał nas Papież Franciszek. Ojciec Święty podkreślał wtedy, jak ważny dla wielu chrześcijan jest dziś taki święty czas powtórnej okazji do tego, by ?żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu? (Papież Franciszek, Bulla Misericordiae vultus).

W tym roku inspiracją dla nas będą słowa Psalmu 130: ?Ty udzielasz przebaczenia?. Ojciec Święty pragnie, byśmy spojrzeli nie tylko na naszą grzeszność, ale przede wszystkim na wielkość Bożej przebaczającej miłości. W tegorocznym Orędziu na Wielki Post Papież pisze bowiem: ?Jeżeli niekiedy wydaje się, że miłość gaśnie w wielu sercach, nie jest tak w sercu Boga! On daje nam wciąż nowe okazje, abyśmy mogli znów zacząć kochać.? (Papież Franciszek, Orędzie na Wielki Post 2018 roku)

W odpowiedzi na zachętę Papieża wyznaczyłem w Krakowie pięć kościołów, w których przez całą dobę z 9 na 10 marca będzie można uczestniczyć w celebracjach wielbiących Boże miłosierdzie i przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Są nimi: Bazylika św. Franciszka z Asyżu przy ulicy Franciszkańskiej, kościół Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych, kościół Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przy ulicy Misjonarskiej oraz kościół św. Brata Alberta przy ulicy Dywizjonu 303.

Zapraszam gorąco do wspólnej modlitwy w wyznaczonych świątyniach oraz do skorzystania ze skarbca Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty i z serca wszystkim błogosławię

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski