26 sierpnia – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

Mb Jasnogorskiej
  1. Dziś przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W parafii Mariackiej trwa rok jubileuszowy 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który znajduje się w kaplicy przy wejściu do bazyliki. Z tej okazji ks. kard. Stanisław Dziwisz odprawi dziś w kościele mariackim uroczystą Mszę świętą o godz. 18.30.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w środę dzień męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy.
  3. Najbliższa sobota 1 września jest pierwszą sobotą miesiąca. Zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót odprawiane jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 20.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, o godz. 20.30 różaniec i medytacja, a o godz. 21.37 Msza święta.
  4. W środę wieczorną adorację poprowadzi Róża Różańcowa św. Franciszka. ?Bóg zapłać? składamy za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim nawiedzającym nasz kościół życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.