Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę wielkanocną

Emaus
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 12 Tydzień Biblijny. Niech będzie on zachętą do sięgnięcia po Pismo Święte w osobistej lekturze i medytacji.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to też dzień comiesięcznej zmianki różańcowej naszej Róży św. Franciszka. Bóg zapłać wszystkim, którzy codziennie modlą się za osoby korzystające z poradni Szpitala Domowego.
  3. W środę rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. Będziemy ją odmawiać przed zakończeniem wieczornej adoracji.
  4. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesioną na ten dzień z racji okresu wielkanocnego z przyszłej niedzieli. Msze święte będą odprawione w porządku niedzielnym, o godz. 10.30 i 12.15, zaś Msza święta o godz. 21.37 będzie już z formularza 4 niedzieli wielkanocnej.
  5. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Litanię Loretańską będziemy odmawiać na zakończenie wieczornej adoracji.
  6. Na piątek 1 maja została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  7. Mimo iż w niewielkiej liczbie, trwamy jednak na modlitwie o odnowę moralną Krakowa w czasie wieczornych adoracji i Mszy świętych. Bóg zapłać za włączanie się w tę modlitwę, jak też we wszystkich intencjach, które teraz są drogie naszym sercom, przede wszystkim o ustanie epidemii i ochronę przed klęską suszy.
  8. Ksiądz arcybiskup poleca odprawiać Msze święte o ustanie epidemii, taka Msza święta w naszym kościele będzie odprawiona we wtorek o godz. 15.15.
  9. Dziękuję również wszystkim ofiarodawcom, którzy pomagają w utrzymaniu naszego kościoła i zapewniam o pamięci w modlitwie.