OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 XII 2022, III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

Adwent3
  1. W Kościele trwa błogosławiony czas ADWENTU. Jesteśmy w jego połowie! Codziennie w dni powszednie o brzasku, o godz. 6.30, celebrujemy Roraty, przy blasku świec. Kontemplujemy piękno Boga, w temacie rozważań, który brzmi: „VENITE ADOREMUS”.
  2. Po Mszach RORATNICH spotykamy się przy stole, na śniadaniach, w naszej kawiarence WojcieszCafe. Zapraszamy do stołu. Swój udział w przygotowywaniu śniadań można zrealizować ofiarując do koszyczka wystawionego na skrzyni dobrowolny datek. Za wsparcie tej inicjatywy, dziękujemy!
  3. W najbliższą środę o godz. 18.00 w WojcieszCafe spotkanie grupy biblijnej.
  4. W najbliższy piątek wyjeżdżamy na Roraty w górach, na Halę Lipowską. Zbiórka wszystkich uczestników przed Hotelem Radison, przy ul. Straszewskiego 17, o godz. 16.15. O godz. 16.20 wyjazd autokaru.
  5. W KAŻDY PONIEDZIAŁEK ADWENTU jest odwołana spowiedź od godz. 20.00, natomiast – w KAŻDĄ ŚRODĘ ADWENTU spowiedź jest w godzinach 16.45 – 17.45, zamiast 20.00 – 21.20.
  6. Od dziś jest możliwość nabycia w zakrystii opłatków na stół wigilijny. Tradycyjnie już ofiara składana przy okazji ich nabycia jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Codziennie od 7.00 do 22.15 są włączone maty grzewcze na ławkach w świątyni. Uruchamiamy także włączanie mat grzewczych przed ołtarzem od 20.00 do 21.30 na Adoracji, by w tym czasie podejść bliżej Najświętszego Sakramentu i w pozycji wybranej trwać na modlitwie, doświadczając nieco ciepła.
  7. Parafia św. Brata Alberta w Krakowie zaprasza na  przełomie stycznia i lutego na 14 dniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Podczas wyjazdu będzie można również podziwiać zjawiskowe miejsca w Meksyku. Szczegóły na plakatach i naszym Facebooku.
  8. Na naszym Facebooku i Stronie internetowej pojawi się niebawem dokładny rozkład nabożeństw u Św. Wojciecha w okresie od Wigilii do Nowego Roku. Proszę się zapoznać.
  9. Błogosławionych dni NOWEGO TYGODNIA w radości przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia!