Finał Szpital Domowego?

Final

18 grudnia dziękowaliśmy za dzieło Szpitala Domowego i wszystkie owoce naszej miesięcznej modlitwy w kościele św. Wojciecha. Czy jednak zamknęliśmy tym samym nasz Szpital?

Jednym z owoców jest rozeznanie, że ta inicjatywa musi mieć ciąg dalszy – powiedział biskup Grzegorz Ryś, który wraz z biskupem Damianem Muskusem i wieloma kapłanami odprawił Mszę Świętą na zakończenie pierwszej edycji akcji. Przekazał nam także słowo kard. Stanisława Dziwisza, które zapowiada ciąg dalszy działań Szpitala Domowego:

Drodzy Bracia i Siostry,

dobiegł końca miesiąc codziennej modlitwy i jałmużny w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym. W Szpitalu Domowym modliliśmy się w intencji moralnej odnowy Krakowa. Dziękujemy Bogu, że w tych dniach uwalniał z nałogu i grzechu nieczystości, o czym niektórzy dają świadectwo.

Owocem Szpitala jest jedność modlitwy i ofiary nie tylko wspólnot i duszpasterstw akademickich, ale też Księży Biskupów, kapłanów, zakonów i krakowskich parafii. Stajemy także się świadkami wielkich dzieł Boga w naszym mieście. Pan przechodzi przez Kraków, tak jak Go prosiliśmy. Dziękuję Wam wszystkim, którzy przez cały miesiąc trwaliście na modlitwie.

To, co się wydarzyło jest ważne nie tylko na dziś, ale także w bliskiej już perspektywie lipca 2016 roku, kiedy nasz Kraków stanie się domem dla młodzieży całego świata. Dlatego gorąco proszę, by ta inicjatywa, która zrodziła się z Ducha Świętego nie zgasła, lecz była zachowana.

Duch Święty, który przemienił życie konkretnych osób, może też zmienić oblicze całego społeczeństwa. Niech centrum Krakowa na powrót stanie się przestrzenią, w której turyści przybywający do miasta królów i pielgrzymi wędrujący śladami św. Jana Pawła II doświadczą duchowej mocy tego miejsca.

Proszę, aby od 7 stycznia 2015 roku, w sercu Krakowa, na Rynku, w kościele św. Wojciecha, codziennie wieczorem od godz. 20.00 do 22.00 trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani udzielali sakramentu pokuty i pojednania. Od tego dnia kościół św. Wojciecha stanie się miejscem codziennej modlitwy i sercem duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży dla wszystkich mieszkańców i gości.

Jezus Eucharystyczny w pokornym milczeniu, nie narzucając się, czeka na każdego z nas, aby dać nam nowe życie. Pragnie być obecny w samym sercu ludzkich spraw, także tych najtrudniejszych. Niech Jego obecność będzie jeszcze bardziej oczywista i widoczna dla wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom uwikłanym w zło i którzy sami przeżywają przerastające ich problemy. ?Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego?.

Wszystkim uczestnikom tej modlitwy z serca błogosławię.

Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz

Kraków, 18 grudnia 2014 r.

List ten będzie też odczytany we wszystkich kościołach i kaplicach miasta Krakowa w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2015 roku.

(Cytat za Gosc.pl, http://krakow.gosc.pl/doc/2288829.Bp-Rys-Ta-modlitwa-nie-byla-przeciwko )
Fot. Marcin Kwartnik
ed/Gosc.pl