Najmniejszy kościół – najpóźniejsza Msza

DSC 0285

Już w sobotę, 1 października, w kościele św. Wojciecha na Rynku wznowiona zostanie wieczorna modlitwa pod nazwą Szpital Domowy.

 

Wszystko zaczęło się 18 listopada 2014 r. i – trwało aż do Światowych Dni Młodzieży. Modlitwa za miasto, za jego mieszkańców i gości, a zwłaszcza o moralną odnowę, zyskała sobie wielu zwolenników. Pojawiali się młodsi i starsi, wspólnoty i przypadkowo przechodzący, zaintrygowani dochodzącym z wnętrza światłem turyści. W akcję zaangażowało się kilkudziesięciu kapłanów, którzy spowiadali i sami przyznają, że byli świadkami pięknych nawróceń.

Teraz, po krótkiej przerwie od lipcowych wydarzeń, kościół ponownie otwiera się na pragnących wieczornej modlitwy ludzi. Każdego dnia, od godz. 20:00 trwać będzie Adoracja, natomiast nowością – będzie codzienna Eucharystia o godz. 21:37. To symboliczna godzina, ale tak naprawdę chodzi o umożliwienie uczestniczenia w Mszy Świętej również późnym wieczorem, o to, by w tętniącym życiem centrum Krakowa nie zabrakło również żywej obecności samego Boga.