Narodzenie Pańskie 2019

Betlejem

Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał między nami. W duchu i radości tej prawdy wiary przeżywamy te świąteczne dni i chcemy przez to jeszcze bardziej uwierzyć w Boga, któremu warto powierzyć swoje życie, skoro On sam ludzkie życie uczynił drogą do zbawienia. Życzymy wszystkim, by tej wiary, nadziei i miłości wystarczyło zwłaszcza tam, gdzie trud ludzkiego życia grozi zniechęceniem. Niech Jezus Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel umocni naszą ludzką słabość i pozwoli uwierzyć, że On jest z nami zawsze.

  1. W dzień Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana, czyli we środę i w czwartek, Msze święte będą jak w każdą niedzielę o godz. 10.30, 12.15, będzie również adoracja o godz. 20.00 i Msza święta o 21.37. Składka w dzień św. Szczepana przeznaczona jest tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. W święto św. Jana Ewangelisty – na Mszy świętej o godz. 15.15 pobłogosławimy wino, w sobotę święto Młodzianków z Betlejem, męczenników, w następną niedzielę Święto Świętej Rodziny.
  3. Przypominamy, że codziennie jest w naszym kościele odprawiana Msza święta o godz. 15.15, zaś wieczór podejmujemy modlitwę o odnowę moralną Krakowa na adoracji o godz. 20.00 i Mszy świętej o godz. 21.37. W czwartek tę modlitwę podejmie Ruch Czystych Serc. Modlimy się również za Kościół i Ojczyznę słowami Litanii do św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele.
  4. Zachęcam po Mszy świętej do modlitwy przy szopce i adoracji Dzieciątka Jezus. Bóg zapłać składam przy tej okazji rodzinie pana kościelnego przygotowanie kościoła i za naszą szopkę, a krakowskim kwiaciarkom i kwiaciarzom pani Ziucie i panu Adamowi za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Bóg zapłać panu profesorowi i księdzu doktorowi Marcinowi za posługę w naszym kościele.

Dziękuję wszystkim za dzisiejszą wspólną modlitwę przy nowonarodzonym Jezusie. Niech trwa ten czas radości i pokoju, a Pan Jezus nowonarodzony wszystkim modlącym się w naszym kościele, rodzinom, gościom niech na każdy dzień błogosławi.