OGŁOSZENIA 15 V 2022 V NIEDIELA WIELKANOCNA,

Toa Heftiba L ExpFwwOEg Unsplash

 

  1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkanocną. Dziś przypada trzecia niedziela miesiąca. Zapraszamy na czuwanie przy relikwiach Św. Marii Magdaleny o godz. 18.00. Czuwanie zawiera medytację, ciszę, błogosławieństwo indywidualne, śpiew scholi. Po czuwaniu, o godz. 19.00 Eucharystia Uroczysta przy Jej relikwiach, a następnie świętowanie przy stole w kawiarence rektoratu, na wspólnej kolacji.
  2. W miesiącu maju, zapraszamy do wspólnego odmawiania litanii loretańskiej, codziennie o godz. 21.15.
  3. W kalendarzu liturgicznym – jutro, 16 maja, święto Świętego Andrzeja Boboli
  4. W najbliższy wtorek 17 maja, nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 17.15 ze względu na doroczną Mszę Świętą, celebrowaną dla Związku Podhalan.
  5. Kolejne spotkanie grupy Biblijnej będzie 25 maja o godz. 18.00 w kawiarence rektoratu.
  6. Dziś zamykamy zapisy na organizowane przez rektorat na wyjazdy wakacyjne: rowerowy z Krakowa do Pragi oraz na wyjazd pod namioty do Italii, do Asyżu. Zapisy na spływ kajakowy Krutynią ku czci Karola Wojtyły zamykamy w przyszłą niedzielę 22 maja.
  7. Zbliża się Noc Zesłania Ducha Świętego. W ty roku przypada z 4/5 czerwca. To jedna z kilku nocy w roku liturgicznym, gdzie Kościół wzywa do wspólnego czuwania i świętowania. Także w naszej świątyni będzie Czuwanie. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 19.00 od modlitwy o dary Ducha Świętego, następnie będzie czas słowa, medytacja, cisza, uwielbienie. O godz. 21.37 rozpoczniemy uroczystą Mszę Świętą. Po czuwaniu i Mszy Świętej, o godz. 23.30 rozpoczniemy uroczystą agapę – ucztę przy stole w kawiarence rektoratu. Uczta potrwa do godz. 3.00. Osoby rosnące wziąć udział we wspólnym spotkaniu przy stole prosimy o zapisy w zakrystii do 29 maja i wpłatę dobrowolnej ofiary na przygotowanie uczty. O godz. 3.00 będzie jutrznia. Zapraszamy do świętowania. Będziemy jeszcze o tym przypominać.