OGŁOSZENIA, 18 PAŹDZIERNIKA 2020

Mammona
  1. Przeżywamy dziś 29 niedzielę zwykłą. Dziś także Kościół czci świętego Łukasza, Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia. Polecamy dobremu Bogu, szczególnie w tych trudnych dniach, wszystkich posługujących chorym. W kalendarzu liturgicznym w kolejnych dniach tygodnia: we wtorek Kościół czci świętego Jana Kantego, w naszym mieście Krakowie w stopniu uroczystości. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  2. Mając na uwadze zalecenia rządu (w związku z epidemią) o ograniczeniach, w czasie Mszy Świętych będzie otwarta kaplica boczna, by również tam móc brać udział we Mszy Świętej (wejście od zewnątrz, po prawej stronie). Będzie także włączony głośnik na zewnątrz świątyni. Również Komunia Święta będzie rozdzielana ? w miarę potrzeby ? w kaplicy bocznej i na zewnątrz świątyni. Niech jednak najbardziej nasze życie i serca będą skoncentrowane na Chrystusie i Jego słowach: Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam, nie tak jak daje świat, Ja wam daję (J 14,27). I niech będą skoncentrowane na pięknie przyjaźni, dobroci i uśmiechu. To najlepsze lekarstwa na wszelkie trudności.
  3. Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie modlimy się za zmarłych. Jedną z form tej modlitwy są wypominki. Kartki, na których można zapisać imiona zmarłych poleconych modlitwie Kościoła są na skrzyni po prawej stronie. Wypełnione złożyć można w zakrystii. Modlitwa za zmarłych w naszym kościele będzie codziennie od 1 do 8 listopada o godz. 20.30. Będziemy polecać Bogu naszych bliskich zmarłych modlitwą różańcową.
  4. Zapraszam do adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, codziennie od 20.00 do 21.30. Od poniedziałku do soboty w tych godzinach także możliwość spowiedzi świętej.
  5. Niech Bóg, do którego należy każdy z nas i wszystko, da Wam radość życia dla Niego i bliźnich.