OGŁOSZENIA 30 X 2022, ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA

IMG 3993 3m
  1. Rektorat świętego Wojciecha zaprasza na wspólny wyjazd sylwestrowy do Wiednia, 28 XII – 1 I. Koszt 239 euro. Szczegóły na naszej stronie internetowej i facebooku.
  2. Zbliża się listopad, miesiąc w którym szczególnie modlimy się za zmarłych. Jedną z form modlitwy są tradycyjne wypominki. Na skrzyni są przygotowane kartki, na których można zapisywać imiona osób zmarłych, za których będziemy się w naszym kościele modlić. Kartki uzupełnione proszę składać w zakrystii. Modlitwa za zmarłych (Nieszpory za zmarłych) będzie w dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w najbliższą środę 2 listopada, o godz. 21.00.
  3. W dniach od 1 do 8 listopada, codziennie za jedną osobę zmarłą, można uzyskać odpust zupełny. To bardzo ważne. Warunki: stan łaski uświecającej, przyjęcie Komunii Świętej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych.
  4. W najbliższy czwartek przypada I czwartek miesiąca. Oznacza to, że w nocy z czwartku na piątek, 3/4 listopada, będzie całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do zapisów na daną godzinę czuwania. Kartka jest na skrzyni, albo formularz na stronie internetowej.
  5. Jutro, w poniedziałek 31 XI jest odwołana spowiedź w godzinach 20.00 – 21.20. Msza Święta normalnie o godz. 21.37. Msza będzie z liturgią z wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych.
  6. Msza Święta w naszym kościele w dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada, będzie o godz. 19.00 i 21.37. 2 listopada, o godz. 15.15 i 21.37.
  7. W dniu Wszystkich Świętych nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia. Tego dnia Adoracja od godz. 17.00.
  8. Szpital Domowy w listopadzie przeżywać będzie 8 rocznice swego istnienia. Rocznicę będziemy przeżywać w dwóch odsłonach. Pierwsza – za tydzień w niedzielę, 6 listopada, o godz. 19.00 Msza Święta dziękczynna za to dzieło, jakim jest Szpital Domowy. Po Mszy – kolacja. Zapraszamy. Bardzo. Druga odsłona, to Msza Święta w piątek, 18 listopada, we wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki dzieła, a po Mszy poczęstunek przed kościołem.
  9. Policja Małopolska zwraca uwagę na wciąż powtarzający się problem oszustw.  Dotyczy to przestępczego procederu wyłudzeń pieniędzy szczególnie od osób w podeszłym wieku. Celem akcji jest utrwalenie dwóch ważnych zasad: Policja nigdy nie informuje przez telefon o sprawach, które prowadzi! oraz Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności! Oszuści natomiast, podający się często za policjantów, tak działają. Policja prosi, aby na to zwracać uwagę, ponieważ już wiele osób zostało oszukanych ta metodą.