OGŁOSZENIA, 6 grudnia 2020

Victor He–hBwDaZzhLQ Unsplash
  1. Trwa święty czas oczekiwania. Adwentowe zamyślenia nad maleńkością Betlejem towarzyszą nam podczas codziennych roratnich Mszy o Wschodzie Słońca o godz. 6.30. Piękny tydzień za nami. Dziękuję wszystkim biorącym udział w Roratach, dziękuję za niepowtarzalny klimat modlitwy ale także za miłość włożoną w przygotowywanie codzienne śniadań. Spotkania poranne przed świątynią, chwila na rozmowę i uśmiech przy gorącym kubku kakao czy kawy ? bezcenne. Także za każdą ofiarę złożoną do koszyczka na skrzyni na przygotowywanie śniadań ? dziękuję. Przed nami drugi tydzień. Trwamy razem. Codziennie roraty o 6.30. Po nich śniadania. Zapraszamy. W najbliższą sobotę 12 XII chcę zaproponować moją ulubioną formę celebracji rorat ? mianowicie Roraty w górach. Od lat praktykowałem tę formę ze studentami. Teraz zapraszam na wspólne wyjście w góry modlących się u św. Wojciecha. To bardzo szczególne doświadczenie, które pozostaje w sercu głęboko, kiedy celebrujemy Mszę o Wschodzie Słońca na łonie natury, w zimowej szacie, by doświadczyć namacalniej symbolu Światła, które rozjaśnia ciemności. Wyjazd w sobotę o godz. 2.15. Ok. 4.00 przyjedziemy do Skawicy, a stamtąd wyruszymy na Okrąglicę, by na szczycie celebrować Roraty. Po Mszy śniadanie przy schronisku i zejście do Skawicy. Powrót do Krakowa ok. godz. 13.00. Zapisy w zakrystii do środy. Koszt od osoby 50 zł. W cenie przejazd i śniadanie. Ważne, by mieć świadomość, ze zimowe wyjścia w góry wymagają dobrej kondycji i ciepłej odzieży. Z racji Rorat w górach, w sobotę, 12 XII nie będzie Rorat w kościele św. Wojciecha. Informacje szczegółowe na Wojciechowej stronie internetowej i FB.
  2. W najbliższy wtorek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze Święte o godz. 6.30, 15.15 i 21.37.
  3. Przy naszym kościele powstała służba liturgiczna i czterogłosowa schola. Inauguracja ich posługi dziś na Mszy o godz. 21.37. Docelowo Msza niedzielna ze służbą liturgiczną i scholą będzie zazwyczaj o godz. 19.00.
  4. Dziękuję wszystkim dobroczyńcom naszej świątyni. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
  5. Błogosławionych dni oczekiwania!