OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 IX 2022, XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Daniel Joshua LwZ7hlAvI2Y Unsplash
  1. Zakończył się czas wakacji i urlopów, trwają wakacje akademickie. Wszystkim wracającym do zajęć, pracy, obowiązków życzymy radości rozwoju, a wypoczywającym jeszcze (szczególnie studentom i wykładowcom) owocnego czasu odpoczynku, bogatego w doświadczenie wytchnienia, więzi i pokoju.
  2. Rytmicznie wracamy do spotkań wspólnot przy naszym rektoracie. Od dzisiejszej niedzieli będą niedzielne spotkania na wspólnej wieczerzy po Mszy o godz. 19.00 w kawiarence WojcieszCafe. Jest nam to drogie, że po spotkaniu z Bogiem w Dzień Pański przy stole Eucharystycznym, możemy spotkać się ze Wspólnotą, przy stole chleba powszedniego. Zapraszamy zarówno do stołu, jak również do przygotowywania kolacji. Grafik na którym można zgłosić swoją chęć przygotowania niedzielnego posiłku jest na naszej stronie internetowej i Facebooku. Oczywiście także tradycyjnie poczęstunki po Mszy o godz. 21.37 będą w każdą niedzielę.
  3. Spotkania grupy biblijnej będą od października.
  4. Nabożeństwa przy relikwiach św. Marii Magdaleny w trzecie niedzieli miesiąca będą także od października. Pierwsze powakacyjne czuwanie będzie w niedzielę, 16 października o godz. 18.00.
  5. Dziękujmy za wspólnie spędzone dni odpoczynku z naszym rektoratem, a były w te wakacje trzy: wyjazd rowerowy do Pragi, spływ kajakowy na Mazurach i wyjazd do Asyżu. W wyjazdach wzięło udział ponad 160 osób. ZAPRASZAMY NA SPOTKANE POWAKACYJNE DLA WSZYSTKICH. SPOTKANIE BĘDZIE W PARAFII MARCYPORĘBA, W SOBOTĘ 1 PAŹDZIERNIKA 2022. PRZYJMIE NAS DROGI NASZYM SERCOM KSIĄDZ PROBOSZCZ RAFAŁ MARCIAK, KTÓRY CO ROKU PRZYBYWA NA NASZ SPŁYW KAJAKOWY. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 Mszą Świętą, po Mszy piknik przy ognisku. Zapisy od dzisiejszej niedzieli 4 września. Wpisowe 25 zł. Jest możliwość przejazdu tam i z powrotem specjalnie wynajętym autokarem. Wyjazd autokaru o godz. 11.45 spod stadionu Cracovia, wyjazd powrotny z Marcyporęby o godz. 17.30, przyjazd do Krakowa ok. godz. 18.45. Chęć wyjazdu autokarem należy zgłosić przy zapisach. Zapłata za autokar wynosi 20 zł.
  6. W najbliższym czasie odsłonimy plany na wyjazdy z naszym rektoratem, zarówno w ciągu roku 2022/23 jak i na wakacje 2023.
  7. W naszym kościele trwa całodzienna adoracja, na którą zapraszamy. To w duchowości także czas głębokiego oddechu, wyciszenia, odpoczynku, nade wszystko trwania w Komunii Miłości. Adoracja w ciszy codziennie w naszym kościele od godz. 7.00 do 21.30.
  8. Na czuwanie przed Panem można się zapisać przez formularz na stronie internetowej.