OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 III 2024

XXIII Niedziela ZWYKŁA – 1

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU LAETARE

10 III 2024

  1. Wielki Post. DZIŚ NIEDZIELA LAETARE. PRZEKROCZYLIŚMY JUŻ POŁOWĘ CZASU WIELKIEGO POSTU. Radość z wierności Chrystusa do nas i naszej do Niego, niech nas wypełnia.
  2. W naszej świątyni czas Drogi Krzyżowej to każdy piątek o godz. 20.45, czas Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – niedziela o 20.45.
  3. W środę o godz. 21.00 – nieszpory w naszej świątyni, które prowadzi schola gregoriańska.
  4. Za dwa tygodnie rozpoczynamy zapisy na wyjazd do Rumunii. Informacje są na stronie i fb. Zapisy potrwają do 7 kwietnia.
  5. Trwają zapisy na spotkanie z serii: ŁOŻE NASZE Z ZIELENI, prowadzone przez kadrę Szpitala Domowego, spotkanie poświęcone rozważaniom o darze seksualności. W programie: Eucharystia, Adoracja, konferencje, rozmowy, czas na wymianę myśli, spotkania przy kawie, wspólny obiad. Spotkanie będzie w sobotę, 13 KWIETNIA 2024 roku, od godz. 10.00 do 20.00. Temat spotkania: Wdzięczność za dar seksualności.

Zapisy do 30 marca w zakrystii kościoła św. Wojciecha lub przez mail: poradniaszpitaldomowy@gmail.com

Koszt udziału: 60 złotych, wpłacane przy zapisach. Liczba miejsc: 40. Informacje na stronie internetowej i FB naszego rektoratu.

  1. Co roku Niedziela Laetare to także dzień, w którym zapraszamy do przeżywania misterium paschalnego w naszym kościele, szczególnie Najświętszej Nocy, czyli Wielkiej Nocy. Wzorem ubiegłych lat, mając na uwadze celebrację pierwszych chrześcijan, świętowanie będzie trwało całą noc. To jedyna noc w ciągu roku, podczas której wierzący w Chrystusa nie powinni spać. Wszak to są Święta Wielkiej Nocy! Świętuje się Noc, w której Chrystus Zmartwychwstał. Zapraszamy na Pełną Liturgię Wielkanocną do naszej świątyni trwającą od godz. 21.37 do ok. 1.00. Po niej Uczta przy stole w rektoracie do 4.30. Na tę ucztę zapisy rozpoczynamy w niedzielę za tydzień, składając się po 60 złotych na jej organizację. O 4.30 jutrznia. Dalsze szczegóły w przyszłą niedzielę.
  2. Za dwa tygodnie – Wielki Poniedziałek. Rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje. Wygłosi je ks. dr Remigiusz Szauer, z diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Temat rekolekcji: „Miedzy ciszą a Ciszą”.
  3. W przyszłą niedzielę prze naszym kościołem będzie wystawiony na skrzyni koszyk, do którego będzie można złożyć datek jako jałmużnę wielkopostną, która przeznaczona będzie na pomoc biednym.