OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 V 2024

XXIII Niedziela ZWYKŁA – 1

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Chrystusa – 12 V 2024

  1. Dziś, 12 maja – start zapisów na IV edycję Spływu Kajakowego Stulecia. Nazwa związana jest z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły, która byłą u progu organizacji Spływów. Spływ kajakowy jest co roku od 9 do 15 lipca, gromadząc około 100 osób. Baza będzie w tym roku na polu namiotowym, które mamy na wyłączność, w Swornegaciach w Borach Tucholskich. Pływamy w tym roku po rzece Brdzie, Chocinie i Zbrzycy, także po jeziorach. Podczas tegorocznej edycji spływu kajakowego temat, który będziemy rozważać, brzmi: „Plan dobra” i dotyczyć będzie więzi oblubieńczej, małżeńskiej. Informacje na stornie internetowej i FB. Także na stronie internetowej Spływu: splyw100lecia.pl

Zapisy potrwają do końca maja, albo wyczerpania miejsc. Mamy 100 miejsc.

Zapisy w zakrystii, przed lub po Mszy Świętej, w niedziele lub w tygodniu, lub mailowo. Zaliczka wpłacana przy zapisach to 400 złotych.

Na stronie internetowej jest także podany numer telefonu, na który w ustalonych godzinach można dzwonić, by zasięgać informacji o wydarzeniu.

  1. W najbliższą środę o godz. 21.00 nieszpory prowadzone przez scholę gregoriańską.
  2. W najbliższy czwartek nasz rektorat organizuje spotkanie rekreacyjne przy grach planszowych. Chętnych zapraszamy do kawiarenki WojcieszCafe przy placu Mariackim, w godzinach 19.00 – 22.00.
  3. W przyszłą niedzielę, zwaną Zielonymi Świątkami, przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ten dzień zamyka okres paschalny. Rozpocznie się w Kościele druga część okresu zwykłego, który będzie trwał do 30 listopada.
  4. W sobotę poprzedzającą Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (18 maja) zapraszamy wieczorem na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. O godz. 21.00 będą Nieszpory, o 21.37 Eucharystia.
  5. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ NIE BĘDZIE CZUWANIA PRZY RELIKWIACH ŚW. MARII MAGDALENY, ZE WZGLĘDU NA NIEOBECNOŚĆ W TYCH DNIACH RELIKWIARZA W NASZEJ ŚWIĄTYNI.