OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 III 2024

XXIII Niedziela ZWYKŁA – 1

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 III 2024

  1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

Piątki o godz. 20.45 Droga Krzyżowa. Niedziele o godz. 20.45 Gorzkie Żale.

Przed nami ostatnie dni Wielkiego Postu. Od przyszłej niedzieli – Niedzieli Palmowej wkraczamy w Celebrację Misterium Paschalnego, rozpocznie się Wielki Tydzień, a po nim Oktawa Wielkanocna.

PRZYSZŁA NIEDZIELA TO NIEDZIELA PALMOWA – INFORMUJEMY, ŻE LITURGIA MSZY O GODZ. 19.00, ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 18.45, ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTĄ PROCESJĘ Z PALMAMI. ZAPRASZAMY. Przed każdą Mszą będzie można nabyć palmy. Ofiary za nie będą przeznaczone na materiały do wykonania ciemnicy i grobu Pańskiego.

  1. W Wielkim Tygodniu, od poniedziałku do środy, w naszej świątyni będą rekolekcje. Poprowadzi je Ks. dr Remigiusz Szauer z Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej, Temat: „MIĘDZY CISZĄ A CISZĄ”. Zaplanujmy tak czas, by uczestniczyć w rekolekcjach. Codziennie konferencja o godz. 20.45, po niej o godz. 21.37 Msza z kazaniem. Rekolekcjonista wygłosi także kazanie w niedzielę Palmową na Mszy o godz. 21.37.
  2. W Wielki Poniedziałek nasz kościół jest kościołem stacyjnym Archidiecezji Krakowskiej, ostatnim na szlaku wędrówki ku Wielkanocy.
  3. Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy do przeżycia Wielkiej Nocy w naszym kościele. Nie bez powodu święta mają nazwę świąt Wielkanocnych. Akcent pada na noc! To najświętsza noc w roku. NOC PACHALNA. Jezus zmartwychwstał nocą. Zapraszamy do wspólnie przeżywanej Paschy w NOC z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę 30/31 marca. Celebracja będzie w takim porządku: od 21.37 Liturgia Misterium Paschalnego z procesją rezurekcyjną ok. 1.00, czyli o prawdopodobnej godzinie Zmartwychwstania Chrystusa według badań Całunu Turyńskiego. Od godz. 1.30 wspólna uczta w rektoracie przy stole, o godz. 4.30 Jutrznia Paschalna. O godz. 5.00 rozesłanie. Bardzo zapraszamy. Osoby, które chcą wziąć udział we wspólnej uroczystej uczcie przy stole po liturgii prosimy o zapisy w zakrystii i wpłatę 60 złotych na ten cel.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zapisy na wyjazd wakacyjny do Rumunii. Otwarcie zapisów na kolacji o godz. 20.00. Zapisy na wyjazd rowerowy do Świętego Gaju i na Spływ Kajakowy będą w maju.
  5. W najbliższą środę o godz. 21.00 śpiew nieszporów ze schola gregoriańską. Zapraszamy także do tej modlitwy.
  6. Trwają zapisy na spotkanie z serii: ŁOŻE NASZE Z ZIELENI, prowadzone przez kadrę Szpitala Domowego, spotkanie poświęcone rozważaniom o darze seksualności. Spotkanie będzie w sobotę, 13 KWIETNIA 2024 roku. Informacje na stronie internetowej i Facebooku.
  7. Zgodnie z zapowiedzią, na skrzyni w kościele, jest koszyk, do którego można wrzucić datek wspomagający – w ramach jałmużny wiekopostnej – osoby biedne.