OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 V 2024

XXIII Niedziela ZWYKŁA – 1

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19 V 2024

  1. W zeszłą niedzielę rozpoczęliśmy zapisy na IV edycję Spływu Kajakowego Stulecia. Spływ kajakowy jest co roku od 9 do 15 lipca, gromadząc około 100 osób. Baza będzie w tym roku na polu namiotowym w Swornegaciach w Borach Tucholskich. Pływamy w tym roku po rzece Brdzie, Chocinie i Zbrzycy, także po jeziorach. Informacje na stornie internetowej i Facebooku. Także na stronie internetowej Spływu: splyw100lecia.pl

Zapisy potrwają do końca maja, albo wyczerpania miejsc. Mamy w sumie 100 miejsc, ale na dzień dzisiejszy, po tygodniu zapisów, zostało 40 miejsc.

Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej o godz. 15.15 w tygodniu, lub online, lub telefonicznie. Zaliczka wpłacana przy zapisach to 400 złotych.

Na stronie internetowej jest także podany numer telefonu, na który można w zadzwonić, by się zapisać, lub porozmawiać o Spływie.

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zamyka okres paschalny. Jutro rozpocznie się w Kościele druga część okresu zwykłego, który będzie trwał do 30 listopada.
  2. Jutro przypada Święto Maryi – Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  3. W najbliższą środę o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej, natomiast o godz. 21.00 nieszpory prowadzone przez scholę gregoriańską.
  4. Zbliżają się wakacje. Jak co roku zwracamy się z prośbą, o wypełniani wakacyjnych grafików obecności na Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Grafik jest na skrzyni ale także online na stronie internetowej. Grafik obejmuje miesiące od czerwca do września.