OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 VI 2022 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kelly Bork ZvJHhGEXEgs Unsplash

Dziś, jako że jest to trzecia niedziela miesiąca, będzie kolejne czuwanie przy relikwiach Św. Marii Magdaleny. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Czuwanie obejmie czas słowa, ciszy, śpiewu wraz ze scholą i błogosławieństwa indywidualnego. O godz. 19.00 Uroczysta Eucharystia przy relikwiach Św. Marii Magdaleny. O godz. 20.00 Wspólna kolacja w kawiarence rektoratu WojcieszCafe. Zapraszamy. Informujemy jednocześnie, ze w wakacje nie będzie comiesięcznych czuwań. Wznowienie po wakacjach, w trzecią niedzielę października, czyli 16 października.

W najbliższym tygodniu w czwartek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Tradycja polska, nocy poprzedzającej tę uroczystość, a zatem tym razem ze środy na czwartek, nadała nazwę „noc świętojańska”. To noc, w której na pamiątkę narodzenia Jana Chrzciciela, ale także by ucieszyć się rozpoczynającym się latem, często pali się ogniska. To także symbol zwycięstwa światła nad ciemnością, właśnie w tę noc – najkrótszą w roku. Może choć symbolicznie warto choć w części tej nocy, zapalić płomień świecy, by przy nim przeżyć kilka chwil refleksji, wdzięczności, radości, modlitwy, ale także spotkać się z bliskimi przy ognisku, czy przy stole.

 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

Rozpoczyna się czas wakacji, urlopów, licznych podróży. Dziękujemy za kolejny piękny rok wspólnej drogi „U Wojciecha na Rynku” i życzymy wszystkim rozpoczynającym urlop dobrego czasu wypoczynku!