OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 XI 2022, UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

King
  1. Zapraszamy dziś (niedziela) na czuwanie przy relikwiach świętej Marii Magdaleny o godz. 18.00. Czuwanie obejmuje czas medytacji, czas ciszy, błogosławieństwo indywidualne. Oprawa muzyczna czuwania będzie w wykonaniu naszej scholii. O 19.00 Eucharystia przy relikwiach świętej, o godz. 20.00 kolacja w rektoracie.
  2. W zeszłą niedzielę rozpoczęliśmy zapisy na wyjazd sylwestrowo – noworoczny do Wiednia. Zostały 4 wolne miejsca. Można się jeszcze zapisać.
  3. Za tydzień w Kościele rozpoczynamy ADWENT. Zachęcam, by w planach przeżywania tego pięknego okresu zaplanować czas na RORATY. Będziemy je celebrować codziennie o brzasku, o godz. 6.30. Przeżywać celebrację będziemy przy blasku świec trzymanych w dłoniach. Świece dla wszystkich będą przygotowane. „VENITE ADOREMUS”. Tak brzmi temat tegorocznych refleksji podczas Rorat, które będą krok po kroku kontemplacją Boga, wspólnym prostym zapatrzeniem, podziwem, oczarowaniem Bogiem. W świątyni usytuowanej na ruchliwym rynku miasta trwa codziennie Adoracja. Uczymy się zatrzymać, by dać się Bogu ucałować. Słowo Adoracja pochodzi od słów AD ORA – DO UST. Adoracja jest pocałunkiem.
  4. Codziennie dla uczestników Mszy Roratniej będzie śniadanie w kawiarence w rektoracie, wspólne chwile przed wyjściem do pracy i do codziennych spraw. Każdy może się włączyć w przygotowanie śniadania. Na stronie internetowej naszego kościoła po linkiem ŚNIADANIE ADWENTOWE jest tabelka, do której można się zapisać, a następnie skontaktować z osobą odpowiedzialną pisząc sms lub dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu. Można też zapisać się w zakrystii. Swój udział w przygotowywaniu śniadań można także zrealizować w postaci datku na ten cel do koszyczka, który będzie na skrzyni w kościele i w kawiarence w rektoracie.
  5. Dziś zapisy na tradycyjne RORATY W GÓRACH, które będą w tym roku 16/17 grudnia na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim. Zapisać się można w ZAKRYSTII. Koszt: 220 zł, obejmujący: przejazd autokarem z Krakowa do Złatnej i z powrotem, kolację i śniadanie w schronisku, nocleg w schronisku, koszty organizacyjne. Decyduje kolejność zgłoszeń. Przy zapisach prosimy o zaliczkę 120 zł.
  6. W najbliższą środę spotkanie grupy biblijnej o godz. 18.00. Zapraszamy.
  7. Błogosławionych dni NOWEGO TYGODNIA!