OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 XI 2022, I NIEDZIELA ADWENTU

20221127 110215 0000
  1. Zostały 3 wolne miejsca na wyjazd sylwestrowo – noworoczny do Wiednia.
  2. W Kościele rozpoczynamy dziś ADWENT. Zapraszamy na RORATY. Będziemy je celebrować codziennie o brzasku, o godz. 6.30. Przeżywać celebrację będziemy przy blasku świec trzymanych w dłoniach. Świece dla wszystkich będą przygotowane. „VENITE ADOREMUS”. Tak brzmi temat tegorocznych refleksji podczas Rorat, które będą krok po kroku kontemplacją Boga. W świątyni usytuowanej na ruchliwym rynku miasta trwa codziennie Adoracja. Uczymy się zatrzymać, by dać się Bogu ucałować. Słowo Adoracja pochodzi od słów AD ORA – DO UST. Adoracja jest pocałunkiem. 
  3. Po Mszach RORATNICH codziennie będzie śniadanie w kawiarence w rektoracie. Wspólne chwile przy stole przed wyjściem do pracy i do codziennych spraw dają także tak wiele radości i siły.  Każdy może się włączyć w przygotowanie śniadania. Na stronie internetowej naszego kościoła po linkiem ŚNIADANIE ADWENTOWE jest tabelka, do której można się zapisać, a następnie skontaktować z osobą odpowiedzialną pisząc sms lub dzwoniąc pod podany na stornie numer telefonu. Można też zapisać się w zakrystii. Swój udział w przygotowywaniu śniadań można także zrealizować w postaci datku na ten cel do koszyczka, który jest na skrzyni w kościele i w kawiarence w rektoracie. 
  4. Tradycyjne RORATY W GÓRACH, będą w tym roku 16 i 17 grudnia na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim. Mamy jeszcze 4 wolne miejsca. Zapisać się można w ZAKRYSTII. 
  5. W Adwencie będzie zmiana w godzinach spowiedzi – w KAŻDĄ ŚRODĘ ADWENTU spowiedź będzie w godzinach 16.45 – 17.45, zamiast 20.00 – 21.20.
  6. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca. Zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu z czwartku na piątek, 1/2 grudnia. Prosimy o zapisywanie się na Adoracje w grafiku na skrzyni lub stronie internetowej. 
  7. Błogosławionych dni NOWEGO TYGODNIA!