OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 3 XII 2023

XXIII Niedziela ZWYKŁA – 1
  1. Dziś ostatni dzień zapisów na wyjazd sylwestrowy do Liptovskiej Stiavnicy, na Słowacji, który proponujemy w dniach 28 XII – 1 I.
  2. Rozpoczął się święty czas Adwentu. Msza roratnia w naszym kościele będzie celebrowana o Wschodzie Słońca o godz. 6.30 w dni powszednie. Celebrować ją będziemy przy blasku świec, nie używając oświetlenia. Po Roratach w kawiarence będą śniadania. Ponawiam prośbę, by zapisywać się na przygotowywanie poszczególnych śniadań. Potrzeba, aby to dzieło było wspólne. Tabela jest na stronie internetowej. Wspieramy to dzieło również poprzez ofiary do koszyczka na ten cel. Koszyczek jest na skrzyni i będzie w kawiarence.
  3. Podczas Rorat – temat rozważań w tym roku brzmi: „POKÓJ W TWYCH MURACH” (Ps 122, 7). Kiedy tak wiele mówi się o tym, że trzeba burzyć mury, będę starał się powiedzieć kilka słów o murach, których nie powinno się burzyć i o murach, które trzeba budować. Pełny opis tematu jest na stronie internetowej i facebooku.
  4. Podczas Adwentu – spowiedź wtorkowa będzie w godzinach 20.30 – 21.15. Informuję także, że ze względu na głoszone rekolekcje, konferencje, rozbudowane zajęcia adwentowe itp. może być także w dany dzień spowiedź odwołana lub zmienione jej godziny. Proszę w tym celu śledzić na stronie internetowej zakładkę „Zobacz wszystkie dyżury”. Wszelkie zmiany czy odwołania będą na bieżąco tam uaktualniane.
  5. W niedziele w Adwencie Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godziny 13.00.

  6. W najbliższą środę o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej w rektoracie, o godz. 21.00 natomiast, nieszpory ze scholą gregoriańską w świątyni.
  7. W najbliższy piątek, 8 grudnia, UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZECIA NMP. Msze święte u nas 6.30, 15.15, 21.37. Informuję, że tego dnia, w godzinach 17.30 – 19.30 nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu i kościół będzie zamknięty ze względu na uroczystość wewnętrzną. Z racji Uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  8. Informacja od Urzędu Miasta:

Miejski Komisarz Wyborczy informuje, że w niedzielę 10 grudnia 2023 r. odbędą się Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W tym dniu mieszkańcy Krakowa wybiorą swoich radnych w 18 Dzielnicach Miasta Krakowa. Lokale wyborcze otwarte będą od godz. 7:00-21:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych wyborach. Biorąc w nich udział, mieszkańcy naszego miasta będą mieli wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Zdecydują poprzez swoich przedstawicieli w Radach Dzielnic o losach szkół, przedszkoli, o stanie chodników i dróg oraz miejscach wypoczynku i rekreacji”.