OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 III 2024

XXIII Niedziela ZWYKŁA – 1

Wielki Post – czas koncentracji na ranach Chrystusa, w których jest nasze zdrowie. Rozważamy tę prawdę w naszej świątyni podczas Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 20.45, podczas Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o 20.45.

  1. W środę o godz. 18.00 spotkanie Grupy Biblijnej w naszym rektoracie. O godz. 21.00 – nieszpory do naszej świątyni, które prowadzi schola gregoriańska.
  2. Przypominamy, że na stronie internetowej naszego rektoratu i Facebooku znajduje się opis dotyczący wszystkich wyjazdów wakacyjnych z rektoratem, na które zapraszamy. Najbliższe zapisy dotyczą wyjazdu do Rumunii. Jest na stronie i fb pełen pogram wyjazdu bogatego w przeżycia. Zapisy od 24 marca do 7 kwietnia.
  3. Z radością zapowiadamy, że Szpital Domowy przy naszym rektoracie otwiera nową formę obecności. Do tej pory to była poradnia dla potrzebujących pomocy w obszarze zranień w dziedzinie seksualności. I to zostaje. Jednak, by w sposób pełny spojrzeć na seksualność potrzebna jest prosta świadomość, jak pięknym, wzniosłym, a zarazem delikatnym darem Stwórcy jest seksualność. Nie jest dobrze o tym darze nie mówić, nie ukazywać jego szlachetności i godności. Nie jest dobrze patrzeć na ten dar jedynie z punktu widzenia problemu, jakim z nim ktoś może mieć. To spojrzenie okrojone może być krzywdzące. Potrzeba spojrzenia pełnego. Stąd decyzja, by otworzyć nową przestrzeń działalności Szpitala Domowego! Szpital Domowy proponuje raz lub dwa razy w roku spotkanie całodzienne, by słuchać o darze, jakim jest seksualność, by doświadczyć w ten sposób radości i pokoju na myśl o tajemnicy miłości w wymiarze eros. Spotkania będą nosiły nazwę: ŁOŻE NASZE Z ZIELENI, będą bogate w Eucharystię, Adorację, konferencje, rozmowy, wymianę myśli, spotkania przy kawie, wspólny obiad. Pierwsze spotkanie będzie w sobotę, 13 KWIETNIA 2024 roku, od godz. 10.00 do 20.00. Temat spotkania: Wdzięczność za dar seksualności.

Zapisy do 30 marca w zakrystii kościoła św. Wojciecha lub przez mail: poradniaszpitaldomowy@gmail.com

Koszt udziału: 60 złotych, wpłacane przy zapisach. Liczba miejsc: 40. Informacje na stronie internetowej i FB naszego rektoratu.

  1. Dziś zapowiadana w zeszłą niedzielę – zbiórka na pomoc ofiarom wojen. Ofiarę można złożyć do koszyczka na skrzyni.