Ogłoszenia duszpasterskie na 13 niedzielę zwykłą

Beber Agua Consejos O2 Clinica Cusco
  1. Jutro obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła ? odpust w kościele na ul. Grodzkiej. O godz. 15.15 będzie odprawiona w naszym kościele Msza święta w intencji śp. ks. Antoniego Okrzesika, który w tym dniu przeżywałby 60 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W czerwcu modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 15.15, a w niedziele na zakończenie wieczornej adoracji.
  3. W czwartek wieczór będziemy się modlić o powołania kapłańskie. W piątek przypada święto św. Tomasza, apostoła. Z racji przypadającego pierwszego piątku miesiąca zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.
  4. W sobotę ? święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej, czyli katedry na Wawelu. Wieczorem w sobotę zapraszamy na drugie nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca. O godz. 20.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 20.30 będzie różaniec, o 21.00 medytacja różańcowa i o 21.37 Msza święta. Zapraszamy na tę modlitwę związaną z objawieniami Matki Bożej w Fatimie.
  5. Podczas wakacyjnych miesięcy Msze święte będą odprawiane według stałego porządku, czyli w tygodniu: o godz. 15.15 i 21.37, zaś w niedzielę o godz. 10.30, 12.15 i 21.37. Zapraszamy również na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.
  6. Przypominamy, że w kościołach nadal obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa i zachowania bezpiecznej odległości od innych obecnych w świątyni. Pamiętajmy o tym, biorąc pod uwagę także niewielką przestrzeń w naszym kościele. Wykazujmy dalece idącą odpowiedzialność za siebie i innych.
  7. W najbliższą środę o godz. 15.15 będziemy się modlić na Mszy świętej o ustanie epidemii i za dotkniętych jej skutkami.
  8. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach archidiecezji krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Ksiądz arcybiskup prosi wszystkich diecezjan o gest solidarności z poszkodowanymi.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła i za dzisiejszą wspólną modlitwę. Wszystkim, którzy nawiedzają nasz kościół, życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego nowego tygodnia, a wypoczywającym nabrania sił i spokojnego wypoczynku.