Ogłoszenia duszpasterskie na 15 niedzielę zwykłą

Roslink
  1. W kalendarzu liturgicznym jutro przypada wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szka­plerznej) ? dzień odpustu u Ojców Karmelitów na Piasku, w sobotę ? wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, związanego z krakowskim klasztorem przy ul. Bernardyńskiej.
  2. 2 lipca zmarł ks. dr Jan Pasierbek, długoletni sędzia sądu metropolitalnego, duszpasterz prawników i penitencjarz w bazylice mariackiej, który z wielką życzliwością nawiedzał zawsze nasz kościół, głosząc przez szereg lat kazania odpustowe na św. Wojciecha. Msza święta o spokój jego duszy będzie odprawiona u nas w środę o godz. 21.37.
  3. Podczas wakacyjnych miesięcy Msze święte są odprawiane według stałego porządku, czyli w tygodniu: o godz. 15.15 i 21.37, zaś w niedzielę o godz. 10.30, 12.15 i 21.37. Zapraszamy również na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji moralniej odnowy naszego miasta o godz. 20.00 z możliwością spowiedzi. Przypominamy, że wieczorna Msza święta w sobotę jest już odprawiana z formularza niedzielnego. Stosujmy się również do zasad sanitarnych i liturgicznych związanych z epidemią.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła i wspólną modlitwę w naszym kościele. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, a wypoczywającym i odwiedzającym Kraków nabrania sił i spokojnego wypoczynku.