Ogłoszenia duszpasterskie na 15 niedzielę zwykłą

Gospoda

…zawiózł do gospody i pielęgnował go…

  1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szka­plerznej) ? odpust u Ojców Karmelitów na Piasku, w czwartek ? wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, związanego z krakowskim klasztorem przy ul. Bernardyńskiej, w sobotę ? wspomnienie bł. Czesława, również związanego z Krakowem i pierwszymi dominikanami.
  2. Parafia Mariacka zaprasza we wtorek o godz. 20.00 na pierwszy koncert w ramach V Mariackiego Festiwalu Organowego z udziałem organisty katedry na Wawelu Witolda Zalewskiego oraz Capella Marialis bazyliki Mariackiej.
  3. Przypominamy, że w naszym kościele Msze święte są odprawiane w tygodniu o godz. 15.15 i 21.37. Codziennie jest również adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 w intencji odnowy moralnej naszego miasta. Zapraszamy do modlitwy i dziękujemy tym, którzy nawiedzają nasz kościół i tutaj się modlą.
  4. Bóg zapłać również za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, a wypoczywającym i odwiedzającym Kraków nabrania sił i spokojnego wypoczynku.