Ogłoszenia duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą

Perły (1)
  1. Dziś wspomnienie Joachima i Anny, świętych rodziców Maryi. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia naszej organistce Ani, dziękując za jej posługę gry i śpiewu w naszym kościele i życząc Bożego błogosławieństwa, zwłaszcza w wciąż trwającej nauce.
  2. W środę przypada wspomnienie św. Marty, w piątek – św. Ignacego z Loyoli, w sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa.
  3. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 20.00 rozpoczniemy jak każdego dnia adorację, o 20.30 będzie różaniec, a następnie różańcowa medytacja i Msza święta o godz. 21.37. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  4. W sobotę rozpoczyna się też sierpień, przeżywany w tym roku jako miesiąc abstynencji w duchu wdzięczności za 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Dobrowolna abstynencja od alkoholu, podjęta w sierpniu, jest wymownym świadectwem troski o trzeźwość polskiego narodu. To świadectwo jest niezwykle ważne dla osób uwikłanych w pijaństwo i alkoholizm, aby mogli wrócić na drogę wolności. Intencję wolności od alkoholu, zwłaszcza dla ludzi młodych, podejmijmy w czasie wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu. To nieustanna modlitwa z prośbą o odnowę moralną naszego miasta, zwłaszcza w jego centrum. Zapraszamy do tej modlitwy i dziękujemy tym, którzy w tej intencji tutaj się gromadzą. W środę tę modlitwę podejmie Róża Różańcowa.
  5. Rozpoczęły się zapisy na jubileuszową 40. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Wyruszy ona z Wzgórza Wawelskiego 6 sierpnia. Ksiądz Arcybiskup zaprasza do pielgrzymowania, by powierzać Matce Bożej intencje Kościoła i Ojczyzny. W związku z trwającą epidemią na Jasną Górę wyruszą w 150-osobowych grupach jedynie przedstawiciele poszczególnych wspólnot pielgrzymkowych. Wszystkich pragnących wziąć udział w pielgrzymce ksiądz arcybiskup zachęca do duchowej wędrówki w łączności z tymi, którzy będą przemierzać pątnicze szlaki.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła i wspólną modlitwę. Przypominamy o wciąż obowiązujących zasadach epidemicznych w kościołach. Na nadchodzący tydzień prosimy o Bożego błogosławieństwo, zwłaszcza dla solenizantów i jubilatów, a wypoczywającym i odwiedzającym Kraków życzymy nabrania sił i spokojnego wypoczynku.