Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę po Narodzeniu Pańskim

14 Ramienna Srebna Gwiazda
  1. Przekazujemy smutną wiadomość, że w sobotę w nocy, w 84 roku życia i 60 roku kapłaństwa odszedł do Pana długoletni rektor kościoła św. Wojciecha ks. kanonik Antoni Okrzesik. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu.
  2. Uroczystości pogrzebowe będą we wtorek i w środę. We wtorek będzie o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec przy zmarłym tu w kościele św. Wojciecha, a o 16.00 Msza święta żałobna w Bazylice Mariackiej. W środę o godz. 13.00 Msza święta pogrzebowa i pochowanie na cmentarzu w parafii konkatedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu. Wcześniej, o godz. 12.00 Różaniec w kościele. Jest możliwość wyjazdu autokarem, można zapisać się dziś w zakrystii, a jutro i we wtorek w zakrystii bazyliki mariackiej.
  3. Z uwagi na uroczystości pogrzebowe nie będzie we wtorek i w środę Mszy świętych o godz. 15.15. Intencje z tych godzin będą odprawione w Bazylice Mariackiej o godz. 8.00.
  4. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze święte będą jak w niedzielę o 10.30, 12.15 i 21.37. O 10.30 będzie Msza święta odprawiona za duszę ks. Antoniego. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego.
  5. Ksiądz arcybiskup serdecznie zaprasza na Orszak Trzech Króli, który przejdzie jutro ulicami Krakowa po raz dziesiąty. Orszak spotka się około południa przy szopce na Rynku Głównym pod Ratuszem.
  6. Prócz naszej codziennej modlitwy o odnowę moralną miasta i za młodzież, również przez cały rok modlimy się za Kościół i Ojczyznę, w ramach Maratonu Modlitewnego, o co prosi ksiądz arcybiskup. W czasie wieczornej adoracji można skorzystać z wyłożonych na ławkach tekstów rozważania jednej dziesiątki różańca i litanii do św. Jana Pawła II. Dzisiaj wieczorem na zakończenie adoracji tę modlitwę odmówimy wspólnie.
  7. W rozpoczętym roku prosimy Bożą Opatrzność, aby prowadziła nas ku wieczności, którą osiągnął już nasz drogi ksiądz Antoni. Módlmy się za jego dusze?