Ogłoszenia duszpasterskie na 20 niedzielę zwykłą

Szach
  1. Dziś 20 niedziela zwykła. We wtorek przypada wspomnienie św. Bernarda, opata, w środę wspomnienie św. Piusa X, papieża, w czwartek Najświętszej Maryi Panny Królowej. W sobotę święto św. Bartłomieja, apostoła.
  2. Ojcowie cystersi zapraszają na III rowerową pielgrzymkę z Krakowa do Jędrzejowa szlakiem bł. Wincentego Kadłubka, któremu poświęcona jest kaplica w naszym kościele. Więcej informacji o zapisach na stronie internetowej opactwa cysterskiego.
  3. W sierpniu zachęcamy do zachowania abstynencji od napojów alkoholowych ? niech w tych dniach nie zabraknie też modlitwy w intencji o trzeźwość w Polsce. Abstynencja jest wielkim błogosławieństwem dla nas i naszej Ojczyzny, a dobro, które z niej płynie, wielu może uratować od alkoholizmu.
  4. W tygodniu zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.15, codziennie też od godz. 20.00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta o godz. 21.37. To codzienna i nieustanna modlitwa o odnowę moralną naszego miasta, do której to modlitwy gorąco zapraszamy.
  5. Dziękujemy za wspólną modlitwę w naszym kościele i złożone ofiary na jego utrzymanie. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, a korzystającym z urlopów i wakacji nabrania sił i spokojnego wypoczynku.