Ogłoszenia duszpasterskie na 25 niedzielę zwykłą

Euro
  1. Polski Episkopat wystosował List przypominający inicjatywę Papieża Franciszka, który ogłosił październik bieżącego roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Biskupi piszą, iż pragnieniem Ojca Świętego jest, aby Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny odnowił misyjną żarliwość wszystkich wiernych. Mają temu służyć refleksja nad kluczowym miejscem misji w życiu Kościoła, modlitwa za misje oraz umiejscowienie misji w sercu wszystkich inicjatyw diecezjalnych, zakonnych i podejmowanych w ruchach i stowarzyszeniach katolickich. Biskupi wskazują, że wszyscy stajemy przed wielkim wydarzeniem, ale i szansą, aby pełniej włączyć się w dzieło misyjne, a tym samym pogłębić naszą wiarę. To zadanie papież Franciszek kieruje z miłością do każdego i każdej z nas, aby leżało nam naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie naszych wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Ojca Pio. Z tej okazji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zaprasza na dwa specjalne seanse najnowszego biograficznego filmu: ?Tajemnica Ojca Pio?. Film będzie wyświetlony w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium o godz. 17.00 i 19.00.
  3. We wtorek w kościele sióstr Prezentek na ul. św. Jana przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od Wykupu Niewolników. W piątek wspominamy św. Wincentego a Paulo, prezbitera, założyciela zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, zwanych Szarytkami. W sobotę jest wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Królewskiej Katedry na Wawelu.
  4. W środę modlitwę wieczorną poprowadzi Róża Różańcowa św. Franciszka. Przy tej okazji zachęcamy osoby, które chciałyby włączyć się w drugą modlitewną Różę o zgłoszenie się do zakrystii.
  5. ?Bóg zapłać? składamy za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim nawiedzającym nasz kościół życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.