Ogłoszenia duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą

Travel Trees Wallpapers HD 1440 X 900 Pixels Resolution (2)
  1. W przyszłą niedzielę przypada XIX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem ?Wstańcie, chodźmy!?. Biskupi w swoim Liście zachęcają do wsparcia w tym dniu stypendystów Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?.
  2. W kalendarzu liturgicznym jutro dzień Matki Bożej Różańcowej. W październiku zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszym kościele codziennie o godz. 20.00 na rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podejmowanej w intencji odnowy moralnej naszego miasta, w intencji Ojczyzny i Kościoła, a także w intencji misji w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym obchodzonym w całym Kościele.
  3. W środę jest święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, któremu poświęcona jest boczna kaplica w naszym kościele.
  4. W czwartek przypada 120-lecie narodzin dla nieba i wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, założycielki zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Siostry z tej okazji zapraszają na Jubileuszowy Dzień Otwarty w Muzeum i Archiwum Zgromadzenia, które mieści się przy ul. Mikołajskiej 18. W sobotę 12 października w godz. 12.00 ? 18.00 można zwiedzić muzeum i archiwum Założycielki ? wstęp wolny.
  5. W piątek 11 października w kościele św. Marka Ewangelisty odbędzie się comiesięczna modlitwa przygotowująca do obchodów sześćsetnej rocznicy urodzin Błogosławionego Michała Giedroycia. Początek o godz. 18.30.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła i za wspólną dzisiejszą modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, zwłaszcza solenizantom i jubilatom. Zachęcamy do modlitwy różańcowej, zwłaszcza w rodzinach.06