Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę wielkanocną

Wiesz
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 11 Tydzień Biblijny. Niech będzie on zachętą do sięgnięcia po Pismo Święte w osobistej lekturze i medytacji.
  2. Dziś również o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej ksiądz arcybiskup odprawi Mszę świętą w intencji tegorocznych maturzystów.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: jutro święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, zaś w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Z tej okazji ksiądz arcybiskup zaprasza na tradycyjną procesję na Skałkę w przyszłą niedzielę 12 maja, początek o godz. 8.30 na Wawelu. W zaproszeniu na procesję ksiądz arcybiskup napisał: Doroczna procesja z Wawelu na Skałkę i uroczysta Eucharystia są okazją do wielkiej wspólnotowej modlitwy. Niech więc i w tym roku połączy nas gorąca modlitwa za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za wszystkich Rodaków w kraju i poza granicami. Będziemy prosić o pomyślność dla naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który nazywany jest Ojcem i Opiekunem całej Ojczyzny, a także Patronem we wszystkich Jej potrzebach.
  4. Ksiądz rektor kościoła św. Marka zaprasza w piątek 10 maja na spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem przy jego grobie i relikwiach. O godz. 18.00 będzie można wysłuchać konferencji przybliżającej postać i duchowość Błogosławionego, a o 18.30 będzie Eucharystia sprawowana o potrzebne łaski przez jego wstawiennictwo. Dziękczynne uroczystości archidiecezjalne za beatyfikację Michała Giedroycia planowane są na dzień 8 czerwca 2019 r. w Bazylice Mariackiej.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni, przypominamy, że w zakrystii można zamówić intencje Mszy świętych odprawianych w naszym kościele. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i dla wszystkich prosimy Boga o błogosławieństwo.