Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę zwykłą

Ambona
  1. Dziś 3 niedziela zwykła ustanowiona przez papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Ojciec Święty napisał w specjalnym Liście Apostolskim: Niech Niedziela poświęcona Słowu sprawi, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego. Nie ustawajmy nigdy w poświęcaniu Pismu Świętemu czasu i modlitwy, aby zostało przyjęte ?nie jako słowo ludzkie, ale ? jak jest naprawdę ? jako słowo Boga? (1 Tes 2, 13).
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w piątek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców.
  3. Przyszła niedziela jest jednocześnie świętem Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie gromnic, a zebrana składka przeznaczona będzie dla sióstr i braci w zakonach kontemplacyjnych.
  4. W środę na wieczornej adoracji o godz. 20.00 i Mszy św. o godz. 21.37 modlić się będzie Róża Różańcowa, która podejmuje modlitwę za korzystających z poradni ?Szpitala Domowego?, zaś w czwartek wieczorną adorację poprowadzi Ruch Czystych Serc. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. 5. Od najbliższego piątku rozpoczną się Msze święte gregoriańskie o wieczne zbawienie dla duszy śp. ks. Antoniego Okrzesika, długoletniego rektora naszego kościoła, który odszedł do Pana 4 stycznia tego roku. W piątek pierwsza Msza święta z trzydziestu będzie o godz. 21.37, 2 lutego o godz. 10.30, w powszednie dni w tygodniu przez cały miesiąc o godz. 15.15, w niedziele o godz. 12.15. Zachęcamy do uczestnictwa i ofiarowania Komunii świętej w tej intencji.
  6. Wczoraj w katedrze w Rio de Janeiro w Brazylii święcenia biskupie otrzymał pochodzący z naszej archidiecezji ks. Zdzisław Błaszczyk. Nowego polskiego biskupa otoczmy modlitwą, by mógł jak najgorliwiej służyć lokalnemu Kościołowi.
  7. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za złożone ofiary na potrzeby tej świątyni. Zapraszamy do modlitwy w naszym kościele, także w ciągu tygodnia. Niech dobry Bóg pobłogosławi nas na ten nadchodzący czas i obdarzy potrzebnymi łaskami.