Ogłoszenia duszpasterskie na 33 niedzielę zwykłą

Prześladowania
  1. Dziś XXXIII niedziela zwykła i III Światowy Dzień Ubogich. Centralnym punktem obchodów w naszej archidiecezji będzie Msza święta o godz. 13.00 w Bazylice Mariackiej, pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, a następnie wspólny posiłek z ubogimi i rozesłanie. Papież Franciszek napisał z tej okazji w swoim Orędziu: Biedni przede wszystkim potrzebują Boga, Jego miłości, która staje się widzialna dzięki świętym osobom, które żyją obok nich i które, w prostocie ich życia, wyrażają i uwydatniają siłę miłości chrześcijańskiej. Bóg posługuje się wieloma drogami i nieskończoną liczbą narzędzi, aby dosięgnąć serca ludzi. Oczywiście, biedni zbliżają się do nas, ponieważ rozdajemy im jedzenie, ale to, czego naprawdę potrzebują, wykracza poza ciepły posiłek czy kanapkę, którą im ofiarujemy. Biedni potrzebują naszych rąk, aby mogli się podnieść, naszych serc, aby czuć na nowo ciepło uczuć, naszej obecności, aby przezwyciężyć samotność. Potrzebują po prostu miłości.
  2. Jutro przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień, gdy w naszym kościele w 2015 roku rozpoczęła się zapoczątkowana przez młodzież modlitwa w intencji odnowy moralnej naszego miasta. Zapraszamy wszystkich w tym dniu na modlitwę adoracji o godz. 20.00 i Mszę świętą o godz. 21.37. Złożone ofiary przeznaczymy na funkcjonowanie Szpitala Domowego ? poradni psychologicznej dla potrzebujących pomocy, zwłaszcza w dziedzinie seksualności. Wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy kontynuują tę modlitwę i w tej intencji ofiarują swój wieczorny czas.
  3. We wtorek wspominamy bł. Salomeę, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek dzień Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w piątek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ? ostatnia niedziela roku kościelnego.
  4. We wtorek w naszym kościele o godz. 16.00 modlić się będą za zmarłych członkowie Związku Podhalan.
  5. Na wieczornej adoracji o godz.20.00 zachęcamy do modlitwy za Kościół i Ojczyznę przez adorację, dziesiątkę różańca i słowa litanii do św. Jana Pawła II. Tekst litanii jest przygotowany na ławkach. O ten Modlitewny Maraton prosi ksiądz arcybiskup.
  6. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Na nadchodzący tydzień prośmy Pana Boga o błogosławieństwo dla nas i naszych bliskich.