Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę wielkanocną

Tata
  1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie Matki Bożej z Fatimy, w czwartek święto św. Macieja Apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  2. Przyszła niedziela będzie dniem wdzięczności za św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin. Msza święta dziękczynna i o potrzebne łaski za jego wstawiennictwem będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 21.37.
  3. Ksiądz arcybiskup poleca odprawiać Msze święte o ustanie epidemii, taka Msza święta w naszym kościele będzie odprawiona jutro o godz. 15.15, natomiast najbliższy czwartek będzie dniem ogólnoświatowej modlitwy w tej intencji.
  4. Trwa miesiąc maj. Zachęcamy do maryjnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej. Wspólnie odmawiamy ją na zakończenie wieczornej adoracji Szpitala Domowego.
  5. Mimo iż w niewielkiej liczbie, trwamy na modlitwie o odnowę moralną Krakowa w czasie wieczornych adoracji i Mszy świętych. Bóg zapłać za włączanie się w tę modlitwę, jak też we wszystkich intencjach, które teraz są drogie naszym sercom, przede wszystkim o ustanie epidemii i ochronę przed klęską suszy.
  6. Dziękuję również wszystkim ofiarodawcom, którzy pomagają w utrzymaniu naszego kościoła, Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonek i zapewniam o pamięci w modlitwie.