Ogłoszenia duszpasterskie na 7 niedzielę zwykłą

I 62
  1. Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Dziś, jutro i we wtorek przy wieczornej adoracji o godz. 20.00 podejmiemy modlitwę wynagradzającą za grzechy w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego poprzedzającego Wielki Post.
  2. W środę Popielec ? rozpoczyna się w Kościele okres Wielkiego Postu. Wezwanie do pokuty jest szczególne obecne w przyjęciu znaku popiołu. W Środę Popielcową Msze święte z obrzędem posypania popiołem odprawione będą w naszym kościele o godz. 15.15 i 21.37. W tym dniu katolików obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie posiłków do trzech, w tym jeden do sytości oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. Od dziś rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
  4. W środę na wieczornej adoracji i Mszy świętej, za korzystających z poradni Szpitala Domowego będzie modlić się Róża Różańcowa, zaś w czwartek Ruch Czystych Serc. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę o odnowę moralną naszego miasta, zwłaszcza ludzi młodych. Przypominamy, że w czasie wieczornych adoracji codziennie można skorzystać z sakramentu pokuty.
  5. Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka zachęcającego całą wspólnotę Ludu Bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił wszystko, co w jego mocy, by nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży.
  6. W dniach 8 ? 12 marca organizowana jest IV piesza pielgrzymka z Krakowa do Jędrzejowa śladami bł. Wincentego Kadłubka, któremu poświęcona jest boczna kaplica w naszym kościele. Opiekę duchową w czasie pielgrzymki sprawują ojcowie cystersi. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej opactwa w Jędrzejowie.
  7. W ostatnich dniach postu dołóżmy starań, by wejść w ten czas pokuty i postu z przygotowanym sercem.