Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Adwentowe Skupienie
  1. Przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu i jednocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. Dziś nie będzie adoracji o godz. 20.00, ponieważ wieczorem spotykamy się w gronie rodzinnym na Wieczerzy Wigilijnej. Pielęgnujmy w naszych domach zwyczaj odczytania fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa na rozpoczęcie posiłku, wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń i śpiewu kolęd.
  2. Na Mszę Świętą ? Pasterkę zapraszamy na godz. 22.00. Ofiary składane na tacę w czasie Pasterki będą przeznaczone na Fundację S.O.S. Obrony Poczętego Życia oraz pomo­cy samot­nym mat­kom, rodzi­nom wie­lo­dziet­nym i bied­nym.
  3. W dzień Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana, czyli w poniedziałek i we wtorek, Msze święte będą jak w każdą niedzielę; będzie również adoracja o godz. 20.00 i Msza święta o 21.37. Składka w dzień św. Szczepana przeznaczona jest tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. W środę święto św. Jana Ewangelisty – na Mszy świętej o godz. 15.15 pobłogosławimy wino.
  5. W następną niedzielę Święto Św. Rodziny. To również wspomnienie św. Sylwestra, papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego 2017. Na każdej Mszy świętej odśpiewamy dziękczynne Te Deum za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Modlitwy dziękczynne i przebłagalne podejmiemy również w ramach adoracji wieczornej Szpitala Domowego o godz. 20.00.
  6. Dziś swoje imieniny przeżywa pan kościelny Adam Serwatka. Składając serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wielu łask, wyrażamy także nasze podziękowanie za codzienną służbę, opiekę i troskę o nasz mały, ale jakże ważny w Krakowie kościół.
  7. Wieczór Wigilijny niesie ze sobą niezwykłe uczucia wzajemnej życzliwości i miłości. Życzymy każdemu z Was, aby przeżyć ten czas w duchu przychodzącego na świat Zbawiciela, który przynosi radość i pokój naszym sercom.