Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Adwentowe Skupienie
  1. Dzisiejsza niedziela zwana „Gaudete” wzywa do radości z bliskiego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi. Wkraczając w drugą część Adwentu przeżywajmy jeszcze mocniej prawdę, że Pan jest blisko.
  2. Dziś na Rynku krakowskim tradycyjna Wigilia dla potrzebujących i bezdomnych. Zachęceni Światowym Dniem Ubogich zapraszamy, by włączyć się we wzajemne składanie sobie życzeń i podzielenie się opłatkiem z ubogimi. Organizowana jest również akcja: „Gość w dom, Bóg w dom”. Informacje i zaproszenia są do zabrania przy wyjściu z kościoła.
  3. Od wtorku do czwartku zapraszamy na godz. 20.00 na Adwentowe RekolekcjePrzedświąteczne Dni Skupienia jako duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, które poprowadzi ks. Mikołaj Niedojadło z parafii na krakowskim Salwatorze. Wieczorna adoracja o godz. 20.00 i Msza święta o godz. 21.37 będzie okazją do chwili refleksji i osobistej modlitwy. Będzie również możliwość spowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tych trzech wieczorów skupienia.
  4. Mszę świętą „Roratnią”, ku czci Matki Bożej odprawiamy w tygodniu o godz. 15.15. Codziennie na zakończenie wieczornej adoracji odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  5. Przyszła niedziela jest również dniem Wigilii Bożego Narodzenia. Za tydzień będzie Msza święta o godz. 10.30 i 12.15, natomiast nie będzie wieczornej adoracji i Mszy świętej o godz. 21.37, ponieważ wieczorem gromadzimy się na uroczystej wieczerzy wigilijnej w gronie bliskich. Tradycyjną „Pasterkę” odprawimy o godz. 22.00. Msze święte w pierwszy i drugi dzień Świąt będą jak w każdą niedzielę.
  6. W piątek 22 grudnia ksiądz kustosz papieskiego sanktuarium na „Białych Morzach” zaprasza na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o godz. 17.00.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim – błogosławieństwa Bożego w tym ostatnim tygodniu Adwentu.