Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

Adwentowe Skupienie
  1. Kościół w Polsce przeżywa dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Zachęcamy do modlitwy za katolików, mieszkających na tamtych terenach.
  2. W naszym kościele Mszę świętą ?Roratnią?, ku czci Matki Bożej odprawiamy w tygodniu o godz. 15.15. Msza święta o godz. 21.37 z krótkim adwentowym słowem jest odprawiana z formularza adwentowego. Zachęcamy również do modlitewnego adwentowego czuwania podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.
  3. Od soboty 16 grudnia na zakończenie wieczornej adoracji będziemy odmawiać Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  4. Już dziś zapraszamy na Adwentowe RekolekcjePrzedświąteczne Dni Skupienia jako duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. W dniach 19, 20 i 21 grudnia wieczorna adoracja o godz. 20.00 i Msza święta o godz. 21.37 będzie okazją do zatrzymania się w przedświątecznym zabieganiu na rozważaniu Słowa Bożego i osobistej modlitwie. Będzie również możliwość spowiedzi.
  5. W tym tygodniu przypada w środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w czwartek ? św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim ? błogosławieństwa Bożego na czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.