Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Adwentowe Skupienie
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent ? czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów. W naszym kościele Mszę świętą ?Roratnią?, ku czci Matki Bożej będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 15.15. Msza święta o godz. 21.37 będzie z formularza adwentowego. Zachęcamy także do modlitewnego adwentowego czuwania podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.
  2. W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie św. Barbary, w środę ? św. Mikołaja, biskupa, w czwartek ? św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Msza święta w czwartek o godz. 21.37 będzie odprawiana za kapłanów i w intencji powołań, z racji pierwszego czwartku miesiąca.
  3. W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą odprawione o godz. 15.15 i 21.37. Po każdej Mszy świętej można będzie otrzymać cudowny medalik Maryi Niepokalanej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a wszystkim ? błogosławieństwa Bożego na czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.